Kikerikii 2018

  1. märtsil toimus meie koolis Paide piirkonna lauluvõistlus KIKERIKII, kust parimad pääsesid edasi lauluvõistlusele “Lauluhäll”. Võistlusest võttis osa lasteaialaps Mia-Loviise Eding ning õpilased Jete-Eliise Eding (1.kl), Reelika Arro (2.kl), Mirjam Koemets (3.kl), Annemai Pärt (5.kl) ja Marjanne Koemets (6.kl). Žürii otsusel pääsesid edasi Jete-Eliise Eding(1.kl) ning Annemai Pärt (5.kl). Õpilasi juhendas õp Monika R. Lillepa.

Camera Laupal

  1. märtsil osalesid 1.-6. klassi õpilased Jete-Eliise Eding (1.kl), Reelika Arro (2.kl), Mirjam Koemets (3.kl) Amanda-Marie Kelder (4.kl), Annemai Pärt (5.kl) ja Marjanne Koemets (6.kl)  Laupa Põhikoolis väikekoolide vokaalansamblipäeval CAMERA. Esindasime oma kooli lauluga “Mu isamaa armas”, mida saatis Marjanne väikekandlel. Marjanne pälvis ka eripreemia “Vapper kandlemängija Tarbjalt”. Lisaks vahvale esinemiskogemusele ning teiste koolide esinejate kuulamisele, saime näha ja kuulda kõrgtasemelisi külalisesinejaid Rapla Laulustuudiost, mille juhendajaks on Thea Paluoja.

Matemaatika olümpiaad ja KÄNGURU

  1. märtsil toimunud maakondlikul matemaatika olümpiaadil osalesid 6.kl Kristo Heinmäe (12.koht) ja Marjanne Koemets (17.koht), 5.kl Kunter Grupmann (34.koht), 4.kl Lauri Punapart (26.koht). Õpilasi juhendas õp Urve Salm.

15.märtsil toimus vabariiklik nuputamisvõistlus KÄNGURU, kus osaleb meie kooli 15 õpilast 2.-6.kl.

Proovile pandi õpioskused!

8.märtsil osalesid 5.kl õpilased Kunter Grupmann, Sandra Hallika, Annemai Pärt ja 4.kl Lauri Punapart Türi Põhikoolis maakondlikul 5.klasside õpioskuste olümpiaadil. Õpilased said oma oskusi proovile panna kolmes töötoas: interneti, nutiseadme ja teabeallikate kasutamine info leidmiseks ja loovülesanded. Teemaks oli Eesti Vabariik 100. Ülesanded olid rasked, aga huvitavad ja õpilased jäid oma panusega rahule ning saadi uusi teadmisi. Õpilasi juhendas õpetaja Urve Salm.

Suusapäev Valgehobusemäel

20. veebruaril käisime 1.-6. klassi õpilastega Valgehobusemäel kelgutamas ja suusatamas. Soovijad sõitsid ka tuubiga. Sport ja lõbu kestis pea 3 tundi, siis sõime värskes õhus kõhud täis ja startisime kodupoole tagasi. Oli väga meeleolukas ja lõbus üritus. Tänud õpetaja Kristiina Raidverele ja usinatele õpetajatele, kes suusarajal lapsi saatsid ja neile kaasa elasid.

 

Käisime nuputamas!

1.veebruaril osales Järva-Jaanis maakondlikul Nuputa võistlusel 5.-6.klassi võistkond: Marjanne Koemets, Kristo Heinmäe (6.kl) ja Kunter Grupmann, Sandra Hallika (5.kl). Meie võistkond saavutas osalenud13 kooli hulgas tubli 5.-7. koha. 6.kl peastarvutajate arvestuses olid meie õpilased jagamas 2.kohta. Õpilasi juhendas õp Urve Salm.

Sõbranädal

12.-16. veebruaril tähistame koolis sõbrapäeva nädalat ja plaanis on palju huvitavaid üritusi.

Üleval on sõbrapäeva postkast, mille sisu jagavad sõbrapäeval laiali õpilasomavalitsuse liikmed.Lisame oma riietusele erinevaid värve, korraldame kolmapäeval vahetundides sõbrakohviku.

Esmaspäeval riietus – VALGE

Teisipäev – ROOSA

Kolmapäev – PUNANE

Neljapäev – VIOLETNE/SININE

Reede – KOLLANE/ROHELINE

Lasteaed sai endale uue majakese!

07.02.18 oli meie maja lastel ja ka õpetajatel põhjust rõõmustamiseks. Nimelt toimus Paide keskväljakul  jõuluvana käsutuses olnud majakese avamise pidu Tarbjal.  Ettevõtmise algatas Paide piirkonnajuht Kulno Klein, kellel tekkis mõte Arctic Finland House OÜ-le kuuluv majake toetajate abiga kinkida  üllatusena just meie lasteaiale.

 TÄNAME – Mäo Põllumajandusühistu, Viimsi Mets OÜ, Tariston AS, Struberg OÜ, Odien OÜ ja K-Invest Grupp OÜ, kes otsustasid toetada heategevuskorras maja soetamist.

Rohkem pilte pildigaleriist.

Osalesime Järvamaa lasteaedade 10. talispordipäeval!

16.jaanuaril käis lasteaia Mõmmikute rühmast 6 last Albus Järvamaa lasteaedade 10. talispordipäeval. Muinasjututegelasteks riietunud lapsed said läbida 6 erineva muinasjutu teemalist punkti – vägikaigast vedada, Kalevipojana kive loopida (disgolf), läbida takistusrada ja osaleda mitmes teatevõistluses. Külmale tuulele vaatamata oli lastel lõbus. Lõpetuseks pakuti sooja teed ja igaüks sai kaasavõetud einega keha kinnitada. Loositi välja ka järgmise talispordipäeva korraldaja – 2020a alguses on selleks meie lasteaed!

Eelkool alustab taas!

Alates 6.veebruarist on sügisel meie kooli tulevatel lastel võimalus osaleda eelkoolis. Eelkool toimub teisipäeviti kell 10.00-10.35.

Toimumise kuupäevad – 06.02., 20.02., 06.03., 20.03., 03.04., 17.04. ja 08.05.2018.a.

Läbi viib õpetaja Dorrys Aruoja.