Tunnustasime tublisid õpilasi

Paide Valla Lasteaed-Kool tunnustas kiituskirjaga 2 klassi õpilast Andreas Avloi´d ja 1. klassi õpilast Reelika Arro´t kooli tänukirjaga “Heade õpitulemuste eest” Dhalya-Mary Lohk´u, Veirner-Mathias Lohk´u, Marjanne Koemets´a, Regiina Arro´t.

Öö koolis

Selle aasta öölugemise teemaks olid legendid.

Toimus:

– legendi kuulamine “Miks merevesi on soolane?”

– vestlused loomalegendidest, mille põhjal lapsed mõtlesid ise legende

ja õhtul etendasid neid käpiknukkudega. Tublimad olid Dhalya-Mary ja

Marjanne ning Timo, kellel oli kohe kolm legendi jutustada ning mängida.

–  Elle Näppoga vestlustund, kus Elle rääkis Anna kihelkonna legende ja

luges katkeid oma kogutud legendide raamatust – põnev oli

– Anna kihelkonnast ajalooga seotud filmi vaatamine – väga huvitav oli

– sportlikuks tegevuseks oli discgolfi tutvustus ja mängimine oskajate

meeste juhendamisel

– peale 11, kui pimedaks läks, hakkas oodatud ööorienteerumine, mis toimus

õuealal kaardi järgi. Kiiremateks ja osavamateks olid Dhalya-Mary ja

Marjanne. Väga julged ja hakkajad olid ka esimese klassi tüdrukud, kes

julgesid ja leidsid üles pooled punktid. See oli väga seikluslik ja natuke

kõhe ka.

Suvine töökorraldus lasteaias

Tarbjal 19.06-30.06.2017 on kõik lasteaiarühmad koos.

Tarbjal 01.08-06.08.2017 kõik rühmad koos

Tarbjal 07.08-13.08 Mõmmikud ja Sipsikud koos

Tarbjal 07.08 sõim avatud, oodatud on ka uued sõime tulevad lapsed

Tarbjal 14.08.2017 kõik rühmad avatud

Sargveres lasteaed suvepuhkuseks suletud 01.07-06.08.2017

Lasteaiakohta vajavaid lapsi võetakse suvel Paide linna lasteadade valverühmadesse. Selleks palume eelnevalt võtta ühendust Liia Koppel´ga telefonil 38 50770; 55511143 või Ele Enn´ga telefonil 6988 921/ 5512 515

Tulekul:

10.mail kell 18.00 lapsevanemate üldkoosolek

11.mail kell 16.00 emadepäevakontsert Tarbjal

16. mail Mõmmikute rühm ekskursioonil Türi Ringhäälingumuuseumis ja seikluspargis.

24.mail kell 16.00 lasteaia lõpupidu Tarbjal

25. mail 14.45 lasteaia- ja koolilapsed esinevad Mäos uuenenud Statoili avamisüritusel.

25. mail kooli öölugemine+ õpitoad, sportlikud mängud

29. mail lasteaias ja koolis Tarbjal lahtiste uste päev

29. mail kell 10.00 uute sõimalaste vanemate koosolek Tarbjal

30. mail kell 16.00 sargvere lasteaia lõpupidu

31. mail kooli ekskursioon Pokumaale

6. juuni kooli lõpupidu kell 12.00

Käisime orienteerumas

Meie kooli 1.-5. klassi õpilased Andreas Avloi, Lauri Punapart, Kunter Grupmann, Timo Soomeri, Dhalya- Mary Lohk, Regiina Arro, Marjanne Koemets ja Andreas Hallika osalesid Järvamaa koolinoorte valikorienteerumise meistrivõistlustel. Marjanne saavutas 1.koha ja Regiina Arro  2. koha.

Känguru

16.märtsil toimus maailma populaarseim matemaatikavõistlus Känguru, kus tuleb lahendada valikvastustega nuputamisülesandeid. Meie koolist osales võistlusel 12 õpilast.

Luule-see ei tule tuulest

15.märtsil osalesid 4.-5.klassi tüdrukud Sandra Hallika, Marjanne Koemets ja Dhalya-Mary Lohk  Väätsal luulepäeval “Luule-see ei tule luulest” L. Hainsalu luulekavaga “Töö võib kiita tegijat”  ja pälvisid eripreemia “Väga hea omavahelise suhtlemise eest läbi luule”. Õpilased said töötoas meisterdada paberist luige ja toimus kohtumine muusik Jalmar Vabarnaga. Päev oli sisukas ja väga huvitav. Õpilasi juhendas õpetaja Urve Salm.

“Ise tehtud, hästi tehtud”

5.klassi Marjanne Koemets ja Dhalya-Mary Lohk osalevad oma tööga vabariiklikul väikeste kodu-uurijate konkursil. Selle aasta töö teema oli „Ise tehtud, hästi tehtud“.  Tüdrukud uurisid oma tööga koduvalla elanikult Elle Näppolt, mida tema on ise teinud. Nad said teada, et Elle on suur käsitööhuviline ja Anna kihelkonna ajaloo uurija. Õpilastel läksid alati silmad särama, kui said Ellega vestelda. Uurimistöö pealkirjaks sai „Elle Näppo tehtud, hästi tehtud“. Õpilasi juhendas klassijuhataja Urve Salm. Juhendaja sõnul said õpilased tööd tehes väga suure positiivse elamuse ja Ellest omale eeskuju. Kogu töö kirjutati käsikirjas ja õpilased on uhked oma ilusa töö üle.

Vastlapäev Valgehobusemäel

Juba kolmandat aastat sõidavad kõik meie kooli õpilased ja õpetajad üheskoos Valgehobusemäele. Ühest küljest on see viimastel aastatel üks kindlamaid võimalusi talvespordi harrastamiseks – seal ikka lund on, kui mujal kipub pori maad võtma. Teisalt, mis võiks vastlapäeval toredam olla, kui suusatada, kelgutada ning värskes õhus vastlakuklit nautida. Täname kõiki lapsevanemaid, kes ei ole paljuks pidanud lastega kaasa sõita ning olla tugimeeskonnaks.